مفاهیم پایه

ارز‌های‌دیجیتال چیست؟

ارز‌های‌دیجیتال به شما امکان می دهند کالا و خدمات را خریداری کرده یا آنها را با سود معامله کنید.  در اینجا بیشتر درباره اینکه رمز‌ارز چیست ، چگونه آن را خریداری‌کنید و چگونه از آن محافظت‌کنیم صحبت خواهيم‌كرد.

ارز‌ديجيتال چیست؟

ارز ديجيتال نوعی پرداخت است که می توان آن را بصورت آنلاین با کالا و خدمات مبادله کرد.  بسیاری از شرکت‌ها ارزهای‌خود را منتشر کرده‌اند، که اغلب به آنها توکن گفته‌می‌شود و می‌توان آنها‌را به‌طور خاص برای کالاها یا خدماتی که شرکت ارائه‌می‌دهد معامله کرد.  آنها را همانطور که با نشانه ها یا تراشه‌های کازینو بازی می کنید در نظر بگیرید.  برای دسترسی به کالا یا خدمات ، باید ارز واقعی را با ارز ديجيتال مبادله کنید.

 

ارز‌های‌دیجیتال با استفاده از فناوری به نام بلاک چین کار می کنند.  بلاک‌چین یک فناوری غیر‌متمرکز است که در بسیاری از رایانه ها گسترش‌یافته و تراکنش‌ها را مدیریت و ثبت می‌کند.  بخشی از جذابیت این فناوری امنیت آن است.

 چند ارز‌ديجيتال وجود دارد؟ ارزش آنها چیست؟

بر اساس گزارش وب سایت CoinMarketCap ، بیش از ١٠،٠٠٠ ارز ديجيتال مختلف به صورت عمومی خرید و فروش می شوند.  ارزهای رمزپایه همچنان در حال تکثیر هستند و از طریق عرضه اولیه سکه یا ICOs پول جمع آوری می کنند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل ارز‌های‌ديجيتال در 4 اوت 2021 بیش از 1.6 تریلیون دلار مي باشد.

لازم به ذكر است بالاترين ارزش اين بازار  2.2 تریلیون دلار  در ماه آوریل بوده است.

 

banner 800 400 2 - ارز‌های‌دیجیتال چیست؟

ارزش کل بیت‌کوین ، محبوب‌ترین ارز‌ دیجیتال ، در حدود 740میلیارد دلار تعیین شده‌است و با‌توجه به ريزش‌هاي اخير مجددا در‌حال بازيابي مي‌باشد.

با این وجود ، ارزش بازار بیت‌کوین نسبت به بالاترین سطح آن در ماه آوریل 1.2تریلیون دلار کاهش یافته است.

 

بهترین ارزهای‌ديجيتال توسط سرمایه بازار:

اینها 10ارز با بيشترين ماركت كپ توسط سايت CoinMarketCap ، ارائه‌دهنده داده‌ها و تجزیه و تحلیل ارز‌های ديجيتال ردیابی شده است.

 چرا ارزهای‌ديجيتال اینقدر محبوب هستند؟

ارز‌های‌دیجیتال به دلایل مختلف مورد توجه طرفداران خود هستند.  در اینجا برخی از محبوب ترین آنها وجود دارد:

حامیان ارزهای ديجيتال مانند بیت کوین را ارز آینده می دانند.

 

برخی‌از حامیان این واقعیت را دوست‌دارند که ارزهای‌ديجيتال بانک‌های‌مرکزی را از مدیریت عرضه‌پول منصرف‌می‌کند، زیرا با گذشت‌زمان این بانک‌ها از طریق تورم ارزش‌پول را کاهش می‌دهند.

طرفداران دیگر فناوری پشت ارز‌های‌ديجيتال ، بلاک چین را می پسندند ، زیرا این سیستم پردازش و ضبط غیرمتمرکز است و می تواند از سیستم های پرداخت سنتی امن تر باشد.

برخی از دلالان ارزهای رمزپایه را دوست دارند زیرا ارزش آنها افزایش می یابد و هیچ علاقه ای به پذیرش طولانی مدت ارزها به عنوان راهی برای انتقال پول ندارند.

 آیا ارز‌های‌دیجیتال سرمایه گذاری خوبی هستند؟

ارز‌های‌رمزپایه ممکن است ارزش خود را افزایش دهند ، اما بسیاری‌از سرمایه‌گذاران آنها را صرفاً یک حدس‌و‌گمان می‌دانند نه یک سرمایه‌گذاری‌واقعی.  دلیل؟  درست مانند ارزهای‌واقعی ، ارزهای‌رمزنگاری‌شده جریان نقدی ایجاد نمی‌کنند ، بنابراین برای سودآوری شما ، شخصی باید پول بیشتری از شما بپردازد.

این همان چیزی است که نظریه سرمایه گذاری “احمق بزرگتر” نامیده می شود.  در مقایسه با یک تجارت‌خوب مدیریت‌شده ، که با افزایش‌سودآوری و جریان‌نقدی عملیات ، ارزش آن‌را در طول‌زمان افزایش می‌دهد.

“برای کسانی که ارزهای‌ديجيتال مانند بیت‌کوین را ارز آینده می‌دانند ، باید توجه داشت که یک ارز نیاز به ثبات دارد.”

برخی از صداهای قابل توجه در جامعه سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران احتمالی توصیه کرده اند که از آنها دور شوند.  وارن بافت ، سرمایه گذار افسانه‌ای ، بیت‌کوین را با چک‌های‌کاغذی مقایسه کرد: “این یک روش بسیار موثر در انتقال پول است و شما می توانید این کار را به صورت ناشناس و همه اینها انجام دهید.  چک نیز راهی برای انتقال پول است.  آیا چک ها ارزش پول زیادی دارند؟  فقط به این دلیل که آنها می توانند پول منتقل کنند؟ “

 

برای کسانی که ارز‌های ديجيتال مانند بیت‌کوین را ارز آینده می دانند ، باید توجه داشت که یک ارز نیاز به ثبات دارد تا تجار و مصرف کنندگان بتوانند تعیین کنند که قیمت مناسب برای کالا چقدر است.  بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده در بیشتر تاریخ خود هیچ ثباتی نداشته اند.  به عنوان مثال ، در حالی که بیت کوین در دسامبر 2017 نزدیک به 20000 دلار معامله می شد ، ارزش آن پس از آن به حدود 3200 دلار در سال بعد کاهش یافت.  تا دسامبر 2020 ، دوباره در سطوح رکوردی معامله شد.

این نوسان قیمت یک معما ایجاد می کند.  اگر ارزش‌بیت‌کوین در‌آینده بسیار ‌بیشتر باشد، امروزه مردم کمتر آنها‌را خرج‌کرده و به‌گردش درمی‌آورند و این‌ امر باعث‌می‌شود که آنها به‌عنوان یک‌ارز کمتر مقرون‌به‌صرفه باشند.  چرا باید بیت کوین خرج کرد در حالی که می تواند سه برابر ارزش آن در سال آینده باشد؟

 

چگونه ارز‌دیجیتال را بخرم؟

در حالی‌که برخی از ارز‌های‌دیجیتال ، از‌جمله بیت‌کوین با دلار‌آمریکا قابل‌خرید هستند، برخی‌دیگر نیاز به پرداخت‌با بیت‌کوین یا ارز‌رمزنگاری‌شده دیگر دارند.

برای خرید ارزهای‌ديجيتال، به یک کیف‌پول نیاز دارید، یک برنامه آنلاین که می‌تواند ارز شما را در خود نگه‌دارد.  به‌طور‌کلی ، شما یک حساب در یک‌صرافی ایجاد‌می‌کنید و سپس می‌توانید پول‌واقعی را برای خرید ارزهای‌ديجيتال مانند بیت‌کوین یا اتریوم منتقل‌کنید.  در اینجا نحوه سرمایه گذاری در بیت کوین بیشتر آورده شده است.

صرافي رابين كش  یکی از مبادلات تجاری محبوب ارزهای ديجيتال است که در آن می توانید بیت کوین و سایر ارزهای ديجيتال خرید و فروش کنید.

 

آیا ارز‌های‌دیجیتال قانونی هستند؟

هیچ پاسخي وجود ندارد که آنها قانونی هستند يا خير! و در نهایت اینکه آیا آنها قانونی هستند بستگی به هر کشور دارد.  همچنین مطمئن‌شوید که چگونه می‌توانید از دارايي‌خود در برابر کلاهبرداران که ارزهای‌ديجيتال را فرصتی برای جذب سرمایه می‌دانند ، محافظت‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا