قابلیت‌های رابین‌کش

بازار‌های رابین‌کش

رابین‌کش برای انواع معاملات شما کاربران چندین بازار و چندین نوع سفارش در نظر گرفته است. در این مقاله قصد داریم تا نگاهی کوتاه با چگونگی کارکرد این بازار‌ها و قابلیت‌های موجود در هر یک از آنها داشته‌باشیم .

جزییات آموزشی بازار‌های رابین‌کش را از این اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

در قدم‌اول معرفی مادر مارکت‌های رابین‌کش را خواهیم داشت. این بازار تنها مارکت در نسخه‌اولیه رابین‌کش بوده که در آخرین آپدیت شکل‌گرفته قابلیت‌های تازه‌ای اضافه کرده است. در ادامه به توضیح هر یک از این موارد میپردازیم:

بازار مستقیم

بازار مستقیم (OTC) یکی‌ از قدیمی‌های رابین‌کش میباشد و از آنجایی که در نسخه‌های قبلی دسترسی به کیف‌پول اختصاصی نداشته ، این بازار مناسب برای خرید و فروش دارایی‌های خارج از رابین‌کش بوده است. اما در آخرین به‌روزرسانی این پلتفرم شما می‌توانید دارایی‌های‌ خود را از این بازار چه در رابین‌کش و چه در خارج از آن سفارش‌گذاری کنید.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که این بازار چه ویژگی متمایزکننده‌ای از دیگر بازار‌ها را داراست ؟

خرید و فروش بدون دغدغه از تغییر لحظه‌ای نرخ بازار

نرخ خرید و فروش این بازار در دست کارشناسان رابین‌کش میباشد و این همان نکته‌ای‌ست که سبب انتخاب این بازارست. چرا‌که شما کاربران می‌توانید بدون نگرانی از تغییرات لحظه‌ای قیمت بازار در دسترس مشتریان با هر حجم‌دلخواه معاملات خود‌ را انجام دهید. قیمتی که صرافی در لحظه جهت خرید و فروش پیشنهاد می دهد،برای هر حجمی از سفارش معتبر می باشد. این در‌حالی‌ست که در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی سفارشات با حجم بالا با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

از دیگر ویژگی این بازار پوشش‌دادن بیش‌از ۳۰رمزارز برتر جهان میباشد که بیش‌از ۱۴رمزارز موجود در آن دارای کیف‌پول اختصاصی‌ست. زمان انجام معامله در دست کارشناسان است که با بررسی و تایید سفارشات، پرداخت‌تومانی از طریق سامانه ‌پایا‌(شاپرک) انجام می‌شود.  با توجه به ساعات اداری و روزهای تعطیل امکان دارد به طور میانگین ، حداکثر تا یک ساعت به طول بیانجامد.

ساعت کار سامانه پایا:

  • چرخه اول انتقال وجه در سامانه پایا: حوالی ۴ صبح
  • چرخه دوم انتقال وجه در سامانه پایا: حوالی ۱۰:۴۵
  • چرخه سوم انتقال وجه در سامانه پایا: حوالی ۱۴:۴۵

شروع سیکل پایا (شاپرکی) در روزهای تعطیل رسمی هم ساعت ۱۳:۴۵ انجام می‌شود ولی انتقال وجه در اولین چرخه روز غیر تعطیل واریز می‌شود.

به‌طور کلی علت انتخاب این بازار توسط کاربران به دو دلیل میباشد :

۱) سفارش‌گذاری با حجم‌های بالا.

۲) معامله رمز‌ارزهایی که امکان سفارش‌گذاری در دو بازار دیگر رابین‌کش(بازار برخط،بازار اکسپرس)نیست و یا شبکه آن را ساپورت نمی‌کنند.

Screen Shot 2021 09 19 at 4.54.28 PM 1024x585 - بازار‌های رابین‌کش
بازار مستقیم در دسکتاپ

———————————————————————————————————————————————————————————————-

بازار برخط

یکی از قابلیت‌های مهم و برتر رابین بازار برخط (P2P) حرفه‌ای آن میباشد. تمام رمز‌ارز‌های قابل معامله در این بازار دارای کیف‌پول اختصاصی در پلتفرم هستند. این بازار بیش از ۱۴ رمز‌ارز را بر سه پایه تومان ، تتر و بیت‌کوین پوشش میدهد .

برخی از خصوصیات این بازار به شرح ذیل است:

ثبت سفارش با قیمت مشخص :

در این نوع‌ سفارش کاربران با تعیین قیمت و حجم ارز درخواستی سفارش را در دست معامله قرار می‌دهند. با‌توجه‌به عرضه و تقاضا در این بازار، سفارش‌شما تکمیل‌شده یا به‌صورت سفارش‌باز ،در صف خریداران یا فروشندگان قرار می‌گیرد.

سفارش‌گذاری با بهترین قیمت پیشنهادی بازار :

در سفارش با بهترین‌قیمت‌پیشنهادی کاربران تنها با تعیین حجم ارز ، معامله خرید و یا فروش خود‌را با بهترین‌قیمت‌پیشنهادی بازار ثبت می‌کنند.

سفارش با حد ضرر :

در این نوع سفارش شما کاربران حجم را مشخص کرده و بعد از آن دو قیمت ثبت می‌نمایید. هنگامی‌که قیمت آخرین معامله بازار به عدد حد‌ضرر شما رسید، سیستم، سفارشی با حجم مشخص‌شده و با قیمت‌ دومی که ثبت کرد‌ه‌اید فعال‌ می‌سازد.رابین‌کش توصیه می‌کند فاصله حد ضرر با قیمت دوم تا حد معقولی زیاد باشد. هرچه این فاصله بیشتر باشد، اطمینان از تکمیل معامله حد ضرر بیشتر خواهد بود.

رابین‌کش در بازار برخط به‌گونه‌ای طراحی گردیده تا قیمت ارزهای دیجیتال منطبق بر بازارهای جهانی باشد.

این بازار نسبت‌به سایر صرافی‌های ایرانی بسیار متفاوت بوده و به‌جرات می‌توان گفت چیزی کمتر از صرافی‌های معتبر خارجی ندارد با این تفاوت که ارز تومان را نیز ساپورت می‌کند.

اتصال این بازار به کیف‌پول رابین‌کش، خیال شما را از جهت پیچیدگی‌های جا‌به‌جایی و کارمزدهای نقل و انتقال راحت می‌کند.لیست ارزهای دیجیتالی که کیف‌پول رابین‌کش ساپورت می‌کند به تفکیک شبکه‌های واریز و برداشت در صفحه ای به نام کارمزد قابل مشاهده است.

بازار پایه بیت‌کوین :

با توجه‌به دغدغه معامله‌گران حرفه‌ای ،رابین‌کش در بازار برخط کلیه ارزها را علاوه‌بر تومان و تتر ،به بیت‌کوین نیز ساپورت می‌کند. یعنی شما به‌راحتی می‌توانید ارزهای خود را به بیت‌کوین تبدیل کنید یا بیت‌کوین خود را به ارزهای دیگر تبدیل نمایید.

Screen Shot 2021 08 03 at 3.58.23 PM 1024x582 - بازار‌های رابین‌کش
بازار برخط در دسکتاپ

———————————————————————————————————————————————————————————————-

بازار اکسپرس

بازار اکسپرس (convert) جزو آسان‌ترین و سریع‌ارین بازار‌های موجود می‌باشد. در این بازار شما می‌توانید دارایی موجود در صرافی رابین‌کش را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هر ارزی تبدیل کنید.

کارکرد این بازار بدین‌شکل‌ست که پس‌از انتخاب ارز موجود در کیف‌پول‌تان و ارز نهایی که قصد تبدیل دارایی به آن‌را دارید ، با انتخاب گزینه«معامله»در لحظه معامله خود‌را به‌ ثبت برسانید. این نوع معاملات را با انجام یک معامله واسط ،در لحظه انجام میدهد. این بازار نیز هم‌چون بازار برخط ، مختص کلیه ارزهای دیجیتالی است که  توسط کیف‌پول رابین‌کش ، ساپورت می‌شود. در این بازار برای هر ارزی گزینه‌ی واریز مستقلی نیز طراحی گردیده تا در صورت‌نیاز ، کاربران به‌راحتی امکان واریز و انجام معامله داشته‌باشند.

یکی از مهم‌ترین خصوصیات این بازار این است که شما با کمترین کامزد و هزینه ،بدون تحمل ریسک نوسانات قیمت ،رمز ارزهای خود را به یکدیگر تبدیل کنید. یکی از دغدغه‌های معامله‌گران هزینه و ریسک تبدیل رمز ارز به رمز ارز می‌باشد که رابین‌کش با سیستم اکسپرس این مشکل را حل کرده است.

در پلتفرم‌های خارجی این قابلیت با نام کانورت وجود دارد اما در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی ، هیچ پلتفرمی وجود ندارد که چنین قابلیتی داشته باشد.

طراحی ساده و زیبای این بازار برای کسانی که هیچ تجربه و تخصصی در حوزه رمز ارز ندارند مناسب است.

Screen Shot 2021 09 19 at 5.20.55 PM 1024x582 - بازار‌های رابین‌کش
بازار اکسپرس در دسکتاپ
دکمه بازگشت به بالا