تحلیل ارز دیجیتال

متاورس Bloktopia چیست؟ معرفی جهان دیجیتال بلاک توپیا و توکن BLOK

بلاک توپیا یکی از معدود پلتفرم‌های فعال در حوزه متاورس است که خدماتی را در این رابطه به کاربران خود ارائه می‌دهد. در حالی که شرکت‌های بزرگی نظیر متا (Meta)، مایکروسافت (Microsoft) و پلتفرم آی‌ان‌سی (Platforms Inc) در زمینه متاورس در حال توسعه هستند ما شاهد افزایش تقاضا برای واقعیت مجازی مبتنی بر بلاک ‌چین و توکن BLOK هستیم.

متاورس بلاک توپیا که به عنوان یک آسمان خراش 21 طبقه واقعیت مجازی است، به عنوان نمادی از 21 میلیون واحد بیت‌کوین طراحی شده ‌است. این آسمان خراش ساخته‌شده در بستر متاورس بر روی اکوسیستم پالیگان قرار دارد. هدف از راه‌اندازی چنین پروژه جاه‌طلبانه‌ای ایجاد یک تجربه کاملا متفاوت برای بخش بزرگی از جامعه ارزهای دیجیتال است.

براساس ادعای تیم توسعه‌دهنده پروژه بلاک توپیا، با هدف ایجاد یک مرکز آموزشی-سرگرمی برای تمامی اقشار جامعه بدون اینکه نیاز خاصی به دانش برنامه‌نویسی داشته باشند، توسعه داده شده است.

متاورس Bloktopia چیست؟

متاورس یا فرا جهان در حال حاضر توجه بسیاری از فناوری‌های دیگر جهان را به خود جلب کرده است. فرض کنید اگر اینترنت به صورت سه بعدی عرضه شود می‌توانید به جای اینکه به آن نگاه کنید وارد آن شوید. این‌گونه با دنیایی بی‌پایان و به هم‌پیوسته مواجه خواهید شد.

براساس تحقیقاتی که توسط شرکت استراتژی آنالیز صورت گرفته است، ارزش بازار متاورس تا سال 2025 بالغ بر 280 میلیارد دلار خواهد بود که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود. در نتیجه بسیاری از غول‌های فناوری از این فرصت طلایی استفاده کرده و اقدام به توسعه بازی‌ها و سرگرمی‌های نوپا کرده‌اند.

پلتفرم Bloktopia نیز از این فرصت استفاده کرده و اقدام به ایجاد پروژه منحصربه‌فردی کرده است. در این پلتفرم با استفاده از ارزهای دیجیتال، واقعیت مجازی و فناوری بلاک ‌چین یک مرکز غیرمتمرکز ایجاد شده است که در آن کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند در پروژه‌های اقتصادمحور آن مشارکت داشته باشند.

در بلاک توپیا هر کارآفرینی می‌تواند با خرید املاک (Land) و توسعه آنها فرصت درآمدزایی از طریق برگزاری کمیپن‌های تبلیغاتی و رویدادهای متنوع دیگر را برای خود فراهم سازد.

Bloktopia - متاورس Bloktopia چیست؟ معرفی جهان دیجیتال بلاک توپیا و توکن BLOK

بلاک توپیا چگونه کار می‌کند؟

براساس آنچه که در وایت پیپر این پروژه آمده است، درآمدزایی، پرورش ایده‌های جدید، سرگرمی و یادگیری جز 4 ستون اصلی این متاورس آینده‌دار محسوب می‌شوند. با وجود اینکه این پروژه به طور کامل راه‌اندازی نشده است، با این حال، همه کاربران آن می‌توانند در زمینه بلاک‌چین و آنچه که مربوط به ارزهای دیجیتال است در آن آموزش ببینید.

زمین‌های مجازی موجود در این متاورس Bloks نام دارد. مالکان این مستغلات می‌توانند آنها را بفروشند و یا اینکه آنها را برای انجام اموری مانند برگزاری رویدادهای چند ساعته به اجاره واگذار کنند.

در هر یک از طبقات 21 گانه متاورس بلاک توپیا فعالیت‌های خاصی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، طبقات 1 و 6 آن به فروش گذاشته شده است و برای بقیه طبقات نیز برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گرفته است.

اگر هر یک از کاربران درصدد درآمدزایی از استکینگ و سپرده‌گذاری بربیایند، می‌توانند این کار را با خرید توکن BloK  و سپرده‌گذاری آن در استخر نقدینگی، سودی بین 20 تا 60 درصد را نصیب خود کنند.

ناگفته نماند که در زمان نگارش این مقاله استخرهای آن فعال نیستند.

امکاناتی که در متاورس وجود دارد از جمله واقعیت افزوده و واقعیت مجازی،  امکان تعامل هر چه بیشتر کاربران بلاک توپیا را با دیگر پلتفرم‌های متاورسی فراهم کرده است. بنابراین کاربران می‌توانند بدون هیچ نوع محدودیتی با تمامی افرادی که در متاورس فعال هستند تعامل داشته باشند.

یکی از نکات جالب توجه بلاک توپیا این است که ابزارهای موردنیاز برای ساخت و ساز را در اختیار کاربران قرار داده است و هر کاربری می‌تواند با استفاده از این ابزارها ایده‌ها و آثار هنری خود را به واقعیت تبدیل کند.

bloktopia 1280x640 1 1024x512 - متاورس Bloktopia چیست؟ معرفی جهان دیجیتال بلاک توپیا و توکن BLOK

چطور در بلاک توپیا فرصت درآمدزایی ایجاد کنیم؟

توکن مالکیت املاک و مستغلات بلاک توپیا به صورت NFT است و REBLOK نام دارد. چنین ملک‌هایی می‌تواند بیش از یک مالک داشته باشد. همچنین توکن دیگری به نام ADBLOK به منظور ایجاد تبلیغات در متاورس توسعه داده شده است.

 بخشی قابل توجهی از درآمدهای حاصله از این رمز ارزها به هولدرهای این پروژه تعلق می‌گیرد. با استفاده از رمز ارز ADBLOK هر یک از برندها و شرکت‌ها می‌توانند در بستر متاورس تبلیغ کرده و به درآمدزایی بپردازند.

رمز ارز BLOK چیست؟

اصلی‌ترین توکن پلتفرم بلاک توپیا BLOK نام دارد و به عنوان پول نقد در متاورس مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران این پلتفرم می‌توانند از این رمز ارز برای خرید کالا و برخی از محصولات عرضه‌شده در این پلتفرم استفاده کنند. براساس نقشه راه ترسیمی برای این پلتفرم، این توکن قرار است در سه ماهه آخر سال 2022 عرضه شود. کاربران این توکن می‌توانند به امکانات ویژه‌ای همچون استیکینگ و مشارکت در فروش دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از مصارف این توکن را می‌توان استفاده در امور حاکمیتی عنوان کرد. آن دسته از کاربرانی که به عنوان هولدرهای این پلتفرم شناخته می‌شوند می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های آن مشارکت داشته باشند.

براساس گزارشات منتشر شده توسط کوین مارکت کپ، در حال حاضر بیش از 200 میلیارد از این توکن عرضه شده است. از این مقدار بیش از 8.3 میلیارد توکن در گردش است.

این رمز ارز از نظر ارزش در حال حاضر در رتبه 480 بازار قرار دارد و معاملات روزانه آن در حدود 20 میلیارد توکن و قیمت هر واحد از این رمز ارز در حدود 0.003 دلار است.

تاریخچه بلاک توپیا

پروژه بلاک توپیا برای اولین بار در سال 2015 توسط پدی کرول (Paddy Carrol) و راس توکلی (Ross Tavakoli) معرفی شد. راس توکلی قبل از فعالیت در این پروژه تجربه سرمایه‌گذاری در برخی از پروژ‌های کوچک را داشت. او که در حال حاضر به عنوان مدیر عامل این پلتفرم شناخته می‌شود وظیفه گردآوری تیم  توسعه پلتفرم را بر عهده دارد.

همکار او پدی کرول نیز سابقه فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ را داشته و با برندهای مطرحی همچون BT Group  و SKY کار کرده است. او علاوه بر ایجاد استراتژی‌های تبلیغاتی گسترده برای پلتفرم وظیفه ایجاد فرصت‌های جدید برای بلاک توپیا را نیز بر عهده دارد.

یکی دیگر از اعضای فعال این تیم، لیبی راثول (Libby Rathwel) نام دارد که در سمت مدیر بازرگانی بلاک توپیا فعالیت می‌کند. او پیش از این در صنعت فیلم سازی و ایجاد فرصت‌های تجاری فعالیت داشته است.

فعالیت‌های مشترک بلاک ‌توپیا با دیگر پروژه‌های مطرح

بلاک ‌توپیا در سال 2021 همکاری جدیدی را با پلتفرم پالیگان آغاز کرد. در واقع پالیگان به عنوان همکار راهبردی و سرمایه‌گذار پروژه شناخته می‌شود. از دیگر پروژه‌هایی که بلاک توپیا با آنها همکاری تنگاتنگی دارد می‌توان به پلتفرم ونلی (Venly) اشاره کرد. ونلی یکی از پیشروترین پلتفرم‌ها برای توسعه بازی‌های بلاک‌چینی  است. این پلتفرم NFTهایی با استاندارد ERC-721  و ERC-1155 عرضه کرده است.

توکن BLOK را از کجا خریداری کنیم؟

صرافی‌های بزرگی مانند کوکوین و Gate جز عرضه‌کنندگان اصلی توکن BLOK هستند. صرافی متمرکز هوو (Hoo) نیز این توکن را لیست کرده‌ است. اگر هم علاقه‌مند به خرید از صرافی‌های غیرمتمرکز هستید می‌توانید برای خرید رمز ارز BLOK به دکس کوییک سوآپ (QuickSwap) مراجعه کنید.

بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری توکن BLOK 

پلتفرم بلاک توپیا قصد دارد به زودی کیف پول مختص خود را عرضه کند. عالاوه بر این می‌توانید رمز ارز BLOK را در متاورس به صورت امن ذخیره کنید. برای اینکار باید با استفاده از ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی معرفی شده توسط بلاک توپیا، والت حساب کاربری ایجاد کنید. در گام بعدی از طریق تایید دو مرحله‌ای آن را امن سازید. همچنین می‌توانید از کیف پول‌های چند زنجیره‌ای شبکه پالیگان، بایننس اسمارت‌چین، بیت‌کوین و اتریوم استفاده نمایید.

ناگفته نماند که در زمان نگارش این مقاله سایر کیف پول‌ها پشتیبانی خود را از این کیف پول اعلام نکرده‌اند.

bloktopia 1024x819 - متاورس Bloktopia چیست؟ معرفی جهان دیجیتال بلاک توپیا و توکن BLOK

جمع‌بندی

صنعت بلاک‌چین و متاورس از طریق ایجاد پیوند بین توکن‌های بی‌همتا و واقعیت مجازی مسیر توسعه خود را هموار کرده‌اند. در این میان یکی از بهترین پلتفرم‌های حال حاضر که در بستر متاورس فعالیت می‌کند بلاک توپیا است. این پلتفرم که به صورت یک آسمان خراش 21 طبقه مجازی ساخته شده، واحدهایی به نام Blok دارد.

این بلاک‌ها شباهت بسیار زیادی به مغازه‌های داخل یک پاساژ در دنیای واقعی دارند. هر یک از این واحدها به دو دسته ADBLOK که مختص تبلیغات است و REBLOK که توکن مخصوص خرید املاک و مستغلات است، تقسیم شده‌اند.

هر کاربری می‌تواند با استفاده از توکن بومی BLOK هر دسته از بلاک را خریداری کند و یا اینکه آنها را به اجاره واگذار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا