مقالات آموزشی و تحلیلی

کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

تراست والت یک کیف پول چند ارزی است که برای پلتفرم‌های موبایلی با سیستم عامل‌های اندروید و IOS طراحی شده است. این کیف پول امکان ذخیره و دریافت انواع ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم می‌کند. در واقع با استفاده از این کیف پول، شما تنها مالک کلیدهای خود هستید.

نسخه موبایلی کیف پول تراست والت را می‌توانید به صورت رایگان نصب و مورد استفاده قرار دهید. سادگی و رابط کاربری آسان این کیف پول یکی از مشخصه‌های بارز آن است. کاربرانی که از نسخه اندرویدی تراست والت استفاده می‌کنند، می‌توانند به صورت مستقیم از شیپ‌شیفت، کوین‌بیس و یا چنجلی اتریوم خریداری نمایند.

کیف پول تراست والت قابلیت پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال را دارد. همچنین این کیف پول بسیاری از ویژگی های مورد نیاز برای خرید NTFها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

تراست والت توسط شرکت Six Days LLc طراحی شده است. این شرکت هدف از طراحی چنین کیف پولی را فراهم‌سازی امکان ذخیره توکن‌هایERC-20 عنوان کرده است.

این کیف پول مجهز به یک صرافی غیرمتمرکز درون‌ساخت (DEX) است که کاربران بواسطه آن می‌توانند ارزها را با یکدیگر مبادله کنند. همچنین برنامه طراحی‌شده در این نوع کیف پول، امکان ارتباط مستقیم با برنامه‌های غیرمتمرکز را فراهم می‌سازد.

blog trustwallet 00 e1636449495218 1024x585 - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

مزایای استفاده از کیف پول تراست والت

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از کیف پول تراست والت در مقایسه با سایر کیف پول‌ها، سهولت در استفاده از آن است. بنابراین تراست والت می‌تواند برای افراد مبتدی نیز گزینه بسیار خوبی باشد.

پوشش گسترده از ارزهای دیجیتال از دیگر مزیت‌های تراست والت است. در حال حاضر بیش از 33 بلاک‌چین توسط تراست والت پشتیبانی می‌شوند که در مجموع حدود 250000 دارایی مختلف را شامل می‌شود.

پشتیبانی از مرورگر DApp یکی دیگر از مزایایی است که تراست والت را به یک کیف پول جهانی برای دسترسی آسان‌تر به ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است. با استفاده از این مزیت، کاربران می‌توانند رمزارز را در داخل اپلیکیشن خریداری کنند.

صفحه DApps (مرورگر وب 3 برای دسترسی به دپ‌ها)

تراست والت از مرورگر داخلی وب 3 پشتیبانی می‌کند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا دَپ‌ها دسترسی داشته باشند. این مرورگر همچنین امکان اتصال کاربران به صرافی‌های غیرمتمرکز، دیفای و بازی‌های کریپتویی را فراهم ساخته است.

تراست والت به نوعی وابسته به صرافی بایننس است و با همکاری این صرافی، به امکاناتی مانند رصد بازار، شبکه‌های سفارشی و شبکه‌های آزمایشی مجهز شده است.

Trust Wallet Hamtapay 1 - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

صفحه DEX (صرافی غیرمتمرکز داخلی)

صرافی غیرمتمرکز یا دکس، نوعی از صرافی رمزارز است که خدمات خود را به شیوه غیرمتمرکز ارائه می‌کند. در این صرافی، هیچ نهاد مرکزی، قادر به کنترل دارایی‌های کاربران نیست.

صرافی غیرمتمرکز به عنوان یک اپلیکیشن روی بلاک‌چین اجرا می‌شود. کاربران کیف پول تراست والت می‌توانند از طریق صفحه DEX، مستقیما اقدام به تبادل رمزارزهای خود نمایند.

امنیت در کیف پول تراست والت

توسعه‌دهندگان تراست والت، اقدامات امنیتی قابل‌توجهی را برای در امان ماندن دارایی‌های کاربران از دستبرد و هک اعمال کرده‌اند. در تراست والت کلیدهای خصوصی کیف پول کاربران، در هیچ سروری ذخیره‌سازی نمی‌شود؛ این بدان معنی است که تراست والت کیف پولی غیرامانی است. ذخیره کلیدهای خصوصی صرفا در موبایل کاربر صورت می‌پذیرد و در دسترس کس دیگری قرار نمی‌گیرد.

تراست والت برای مواقعی که ممکن است موبایل کاربر مورد سرقت قرار بگیرد، امکان بازیابی کیف پول و دارایی‌های موجود در آن را فراهم آورده است. کاربر برای باز کردن اکانت در این کیف پول، نیاز به وارد کردن اطلاعات هویتی خود ندارد.

لازم به ذکر است که کد تراست والت به صورت متن باز توسعه داده شده است. این یعنی کدهای مورد استفاده در طراحی آن، برای تمام توسعه‌دهندگان قابل مشاهده است و چنانچه افراد متخصصص در این مورد، نیاز به اصلاح کدها را ضروری بدانند می‌توانند این کدها را در جهت ارتقای این کیف پول تغییر دهند.

تراست والت از چه رمزارزهایی پشتیبانی می‌کند؟

تراست والت در اوایل عرضه، تنها امکان پشتیبانی از توکن‌های ERC20 و ERC223 را برای کاربران فراهم آورده بود. اما به مرور بر تعداد کوین‌های پشتیبانی شده توسط این کیف پول افزوده شد.

تراست والت در حال حاضر از تعداد زیادی از کوین‌ها بویژه بیت‌کوین، استلار، مونرو، دوج‌کوین، بیت‌کوین کش، دش، لایت‌کوین، بایننس‌کوین و ریپل پشتیبانی به عمل می‌آورد.

Trust Wallet - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

تراست والت چگونه کار می‌کند؟

 بلاک‌چین حاوی یک سری از آدرس‌های عمومی است که به عنوان کلید عمومی شناخته می‌شوند. در واقع کار ذخیره‌ و رمزنگاری دارایی‌ها درون این آدرس‌ها صورت می‌گیرد.

در تراست والت همانگونه که پیشتر اشاره شد، هیچ رمزارزی درون هیچ سروری ذخیره نمی‌شود. تراست والت صرفا امکان دستیابی به دارایی‌های دیجیتال را در بستر بلاک‌چین برای کاربران فراهم می‌کند.

با استفاده از کیف پول تراست والت، کاربران با در اختیار داشتن کلید خصوصی، می‌توانند به دارایی‌های خود دسترسی داشته و آن را تحت مدیریت خود قرار دهند. در این کیف پول، کاربران می‌توانند علاوه بر امکان مبادله رمزارزها، از قابلیت ترید و استیک نیز بهره‌مند شوند.

آموزش استفاده از کیف پول تراست والت

برای استفاده از کیف پول تراست والت در وهله اول بایستی آن را دانلود کرده و نصب نمایید.

ساخت کیف پول

بعد از اینکه تراست والت را نصب کردید، سیستم پرسشی در مورد ساخت کیف پول جدید یا بازیابی کیف قبلی از طریق کلمات بازیابی مطرح می‌کند.

pyr - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

در صورتی که گزینه ساخت کیف پول جدید را انتخاب کنید، عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای به عنوان کلید ورود به کیف پول در اختیار شما قرار خواهد گرفت. نگهداری از این کلید بسیار مهم است، بنابراین بهتر است آن را به صورت خوانا و با دقتی مضاعف روی تکه کاغذی نوشته و در جایی امن نگه‌دارید. این کلید 12 کلمه‌ای در هنگام بازیابی کیف پول نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

IUERAE - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

کلمات بازیابی نمایش داده شده را یادداشت کنید.

Y - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

در مرحله بعدی، تراست والت برای حصول اطمینان از یادداشت‌برداری صحیح شما، درخواست می‌کند مجددا کلمات بازیابی را وارد نمایید.

BA - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

با ورود صحیح کلمات بازیابی، کیف پول تراست والت شما ساخته می‌شود.

.jpg - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

دسترسی به رمزارزها

به صفحه بعدی که هدایت می‌شوید، می‌توانید به رمزارزهای موجود در کیف پول خود دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به رمزارزهای دیگر، گزینه Send یا Receive را انتخاب و به فهرست رمزارزها وارد می‌شوید.

.jpg - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

ورود به بخش تنظیمات

برای ورود به بخش تنظیمات کیف پول، گزینه Settings را در قسمت پایین و سمت راست انتخاب می‌کنید. با انتخاب منوی اول (Wallet) می‌توانید اقدام به ساخت کیف پول جدید کنید. همچنین برای مشاهده مجددا کلمات بازیابی می‌توانید از این قسمت استفاده نمایید.

گزینه Security، تنظیمات مربوط به امنیت مانند اثرانگشت را فعال می‌کند. از گزینه Price Alert، نیز برای فعال کردن هشدار تغییرات قیمت رمزارزهای مورد علاقه می‌توانید استفاده کنید.

creat wallet trustwallet7 - کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و آموزش آن

صفحه Wallet (نحوه ارسال و دریافت رمزارزها در تراست والت)

جهت ارسال و دریافت رمزارزها در تراست والت، در صفحه والت (Wallet) از گزینه‌های Send یا Receive برای انتقال رمزارزها استفاده می‌کنید.

برای این کار، جهت دریافت، به صفحه Receive وارد و نام رمزارز مورد نظر خود را تایپ می‌کنید، سپس آدرس دریافت شما در زیر کد QR نمایش داده می‌شود، می‌توانید آن را کپی و به فرستند ارسال کنید. از QR موجود در صفحه می‌توانید برای دریافت رمزارزها نیز استفاده نمایید.

گزینه Send برای ارسال رمزارزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گزینه را انتخاب، ارز مورد نظر خود را وارد می‌کنید، آدرس دریافت کننده نیز باید در قسمت Recipient Address وارد شود. مقدار رمزارز ارسالی خود را از قسمت Amount انتخاب کنید. برای نهایی شدن ارسال، گزینه Continue را از گوشه بالا در سمت راست لمس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا